Alternatieve HD 7950′s van XFX en Gigabyte uitgelekt

Tomas 26 januari 2012 Reageren uitgeschakeld Bron: Salland, Atelco

De eerste AMD Radeon HD 7950′s hebben de Nederlandse webshops bereikt. De kaart wordt op 31 januari gelanceerd en benchmarks, specificaties en de officiële productfoto’s waren al uitgelekt. Ook kregen we al eigen modellen van Sapphire en PowerColor te zien.

In enkele Nederlandse webshops, waaronder Salland en MaxICT, is een Radeon HD 7950 met een WindForce-koeler van Gigabyte opgedoken. Een Duitse e-tailer plaatst een model van XFX gedurende korte tijd op zijn website. Dankzij Google’s cachefunctie hebben we de foto weten veilig te stellen.

De HD 7950 van Gigabyte, met alternatieve koeler, is het goedkoopst bij de webwinkel Flevo met een vanafprijs van 434 euro. De XFX kostte in Duitsland bijna 420 euro. Beide kaarten hebben klokfrequenties van 800MHz voor de GPU en 5000MHz (effectief) voor het aanwezige GDDR5-geheugen met een grootte van 3GB. Aan de achterkanten zien we één DVI-poort, twee mini-DisplayPorts en één HDMI-aansluiting.

Over een paar dagen zullen we zien met welke andere creaties AMD-partners allemaal zullen komen.

Comments are closed.