Haswell heeft vijf keer snellere GPU dan Sandy Bridge

Tomas 8 februari 2012 0 Bron: SemiAccurate

De Haswell-processors, de generatie Intel-CPU’s na Ivy Bridge, zouden een vijf keer snellere GPU dan Sandy Bridge bevatten. De release van Haswell staat pas gepland voor 2013, maar AMD gaat het tegen die tijd moeilijk krijgen.

AMD zal qua grafische kracht nog een ruime voorsprong hebben met de Trinity-processors ten opzichte van Ivy Bridge. Nu hebben we de HD 2000- en HD 3000-GPU’s in de Sandy Bridge-CPU’s, bij Ivy Bridge wordt dat HD 4000. HD 2000 heeft zes shaders, terwijl HD 3000 12 shaders gebruikt. De HD 4000-GPU van Ivy Bridge zal beschikken over 16 shaders, maar gebruikt wel een compleet nieuwe architectuur.

Die architectuur blijft in Haswell ongewijzigd, op een paar kleine veranderingen na. Er zijn drie GPU’s die in de Haswell-processors worden geïntegreerd, namelijk GT1, GT2 en GT3. GT3 heeft maar liefst veertig shaders. Al zou Haswell geen hogere GPU-klokfrequenties en geen wijzigingen in de architectuur hebben, zou de GPU al 2,5 keer zo snel zijn als die in Ivy Bridge. Intel claimt dat Ivy Bridge 2 keer zo snel is als Sandy Bridge, dus in 2013 is de performance van geïntegreerde GPU’s vijf keer sneller dan wat we nu kunnen kopen. Bij Intel althans.

Laat een reactie achter »