Twee nieuwe HD 7970′s met DirectCU II-koeler van ASUS

Tomas 3 februari 2012 0 Bron: ASUS (persbericht)

Een paar weken geleden kon je op Bouweenpc.nl al lezen over de ASUS Radeon HD 7970 DirectCU II. De DCU’s van ASUS blijven erg in trek, voornamelijk door de combinatie van gewoon goede koeling en een zeer lage geluidsproductie. Ook zagen we al een HD 7950 met zo’n koeler voorbijkomen.

Nu is het dus de beurt aan de HD 7970. We zien twee varianten, namelijk een normale versie en een TOP-versie. De normale variant combineert een gewone Tahiti XT-chip, geklokt op de standaardklokfrequenties van 925MHz voor de GPU en 5500MHz voor het GDDR5-geheugen, met de DirectCU II-koeler. Verder zijn er ook voltagemeetpunten en een uitgebreide 12-fasen stroomvoorziening aanwezig. Dankzij de twee DVI-poorten en de vier normale DisplayPorts kunnen er zes monitoren worden aangestuurd door één kaart.

De TOP-versie is overgeklokt naar 1000MHz voor de GPU en 5600MHz voor het geheugen. Dat zijn flinke overkloks. Beide kaarten gebruiken natuurlijk drie uitbreidingssloten en zijn 28 centimeter lang. De koeler biedt plaats aan twee ventilatoren, zes koperen heatpipes en een flink koelblok.

De twee nieuwe HD 7970′s van ASUS zijn per direct verkrijgbaar. De TOP-versie kun je kopen vanaf 517 euro, terwijl de niet-overgeklokte variant al vanaf 508 euro in de schappen ligt.

Laat een reactie achter »