In een blog heeft Sam Moreau, User Experience Director bij Microsoft, officieel het nieuwe logo van Windows 8 getoond. In de eerste meeting tussen Microsoft-personeel en designbureau Pentagram vroeg Pentagram-medewerkster Paula: “Your name is Windows. Why are you a flag?”
Als je bekijkt welke logo’s de eerste Windows-versies hadden, waren de vier kleuren eigenlijk ook bedoeld als ramen. Vanaf Windows 3.1 werd de vlag echter in gebruik genomen. “We hebben het logo teruggebracht naar zijn oorspronkelijke betekenis – een raam.”
Het logo zal zich automatisch aanpassen aan het thema dat de Windows-gebruiker kiest, en heeft dus geen vaste kleur. Het zal voor het eerst verschijnen in de bètaversie van Windows 8, die wordt uitgebracht op 29 februari.


