De Sims: Middeleeuwen

Bouweenpc 21 oktober 2011 0 Bron:

Iedereen kent wel de The Sims-serie. Deze serie is bedacht door Will Wright en uitgegeven door Maxis. Het is een zogenoemde godgame, je kunt je personage als een soort god besturen. Er is geen doel in het spel, je moet gewoon beslissingen maken over het leven van je sim. Het is de uitdaging om de juiste beslissingen te nemen. Dus als je een verkeerde beslissing neemt, wordt je sim chagrijnig en dat zie je terug in het tevredenheidsbalkje. En dan zijn het niet de grote verkeerde beslissingen, nee, het gaat gewoon om te weinig eten krijgen of een slechte hygiëne. Als de sim depressief wordt, gaat hij bevelen van jou negeren. Oorspronkelijk was De Sims bedoeld om huizen te maken en die dan door de sim te laten beoordelen. Vandaar dat er zo’n goed architectuursysteem in zit.

Hoewel we eerder zeiden dat er geen doel is, kun je wel verliezen. Je verliest als je sim doodgaat, en als je kind in het leger moet vanwege slechte resultaten kun je dat ook als verlies zien. De sim heeft verschillende behoeftes, hier komt een rijtje: (in De Sims 3 zijn de behoeftes Comfort en Omgeving niet meer van toepassing)

• Honger: Als een Sim niet eet, sterft hij/zij van de honger. Door eten te halen uit een koelkast of barbecue, verminder je de kans dat je Sim sterft.
• Energie: Dit balkje geeft aan hoeveel energie de Sim heeft. Het leveren van inspanning kost energie, en hoeveel dat is, hangt ook van de arbeid af. Om meer energie te krijgen, moet er geslapen worden. Als het balkje helemaal rood is voordat de Sim in bed is gelegd, valt hij op de grond in slaap, en dat is niet gunstig voor het comfort balkje.
• Comfort: Net als in het echte leven, hebben de Sims comfort nodig om je lekker in je vel te voelen. Laat je Sim op een bank, ligstoel of in bed liggen om het comfort-balkje te vullen.
• Plezier: Als een Sim zich verveelt, zal hij/zij andere Sims gaan irriteren. Dit wil je natuurlijk niet, dus je zorgt ervoor dat dit balkje vol raakt. Kijk tv, speel achter de computer of lees een boek. Je Sim wil trouwens ook niet gaan studeren als er te weinig plezier is.
• Hygiëne: Als je Sim niet veel hygiëne heeft, zullen andere Sims er niet van gediend zijn om met die Sim te knuffelen! Stap onder de douche, ga in een (bubbel)bad of was je handen.
• Sociaal: Dit wordt aangeduid hoe sociaal de sim voelt. Dit is een van de moeilijkst te onderhouden balkjes. Als je Sim te weinig sociale contacten heeft, moet je iemand opbellen om bijvoorbeeld mee te kletsen.
• Blaas: Sims moeten regelmatig naar de wc om hun behoefte te doen. Als hij/zij dringend moet gaan plassen en hij/zij is te laat, doen ze hun behoefte op de grond (let dan ook op de Hygiëne-balk).
• Omgeving: Dit geeft aan wat je Sim van de kamer vindt. Hoe meer mooie accessoires, hoe voller het balkje. Hoe meer rotzooi, hoe roder het balkje wordt. Huur iemand in die je rommel wel wil opruimen!


De Sims heeft meer uitbreidingen dan welke game dan ook! Er is overigens wel kritiek op De Sims, vooral in Amerika (waar anders?!). Als je sim onder de douche of in bad gaat is hij naakt (ik ook!). Dit wordt gecensureerd, maar als ze eenmaal in bad zitten is die censuur verdwenen. Dan zie je nog steeds niets, maar met behulp van een cheat kan je het bad en de douche weghalen. Dan ziet je sim eruit als een soort barbie. Het heeft namelijk geen echte geslachtskenmerken. Dus waar maak je dan een probleem van? Er wordt gezegd dat pedofielen het spel zouden kopen om naar de simskinderen te gaan kijken.

Na The Sims kwam De Sims 2 uit waar het Engelse woord “The” vervangen wordt door “De”. Hierin kun je levensdoelen kiezen: Romantiek, Familie, Rijkdom, Kennis, Genot of Populariteit. Je sim kan ook opgroeien van kind naar volwassene en het heeft ook een duidelijke week.

Als je slechte hardware hebt kan je nog altijd De Sims Verhalen kopen, hiermee kan je een duidelijk doel kiezen, maar ook vrij spelen. Het heeft drie delen: Het eerste deel heet De Sims Levensverhalen en is in januari 2007 uitgekomen, het tweede deel (De Sims Dierenverhalen) verscheen in de zomer van 2007 en het derde deel (De Sims Eilandverhalen) in begin van 2008.

In 2006 kondigde EA aan De Sims 3 te gaan ontwikkelen, en na één keer uitstellen werd de game op 4 juni 2009 gelanceerd. Een grote verbetering ten opzichte van De Sims 2 is dat je vrij kunt rondlopen in je buurt. Volgens veel De Simsfans is dat een goede verbetering. Je kan ook uit meer dan 50 eigenschappen kiezen voor je sim.


Op 9 augustus 2011 lanceerde EA Games het spel The Sims Social. Hierbij kunnen gebruikers spelen met hun vrienden op Facebook.

Bron: Wikipedia

De Sims Middeleeuwen


Na de games die we al hebben gezien komt De Sims Middeleeuwen, die opvalt vanwege de naam en daar moet het spel het grotendeels van hebben! De volgende melkkoe van EA ligt in de schappen.

Er is een nieuw systeem om het spel te spelen. Je speelt niet meer in een wereld waarin je sim moet werken en daarom je huis een poosje leeg staat, nee, je werkt met quests. Deze quests verschillen van moeilijkheidsgraad van “praat met die” en “loop daarheen” tot “zoek die-en-die”. Maar je moet de quests spelen, want daarvan krijg je koninkrijkspunten. Die heb je nodig voor nieuwe gebouwen en nieuwe helden.

Alles in De Sims Middeleeuwen is gebaseerd op het idee om een middeleeuwse wereld te creëren, van de op quests gebaseerde gameplay tot de middeleeuwse voorwerpen, zoals zwaarden, martelwerktuigen en tronen, maar ook het hartelijke uiterlijk van de personages en de wereld zelf.

Alles kan worden aangepast aan de held die je wilt spelen, van uiterlijke tot karakteristieke eigenschappen. De grootste verandering in De Sims 3 is dat je een slechte eigenschap moet kiezen. Verder kun je ook het interieur van je paleis beperkt aanpassen. Het middeleeuwse gevoel krijg je vooral van de omgeving en je kasteel, deze zijn helemaal in de middeleeuwse stijl.

Voor de mannelijke Sims-speler is dit spel een waar feest! Je mag elk moment bier drinken en vrouwen zijn er voor het oprapen. Ze mogen zelfs geen nee zeggen tegen de koning! In de middeleeuwen regeren alleen de mannen, dus het is de perfecte tijd voor jou.

Het is misschien al duidelijk geworden: De Sims Middeleeuwen heeft een verhaal! En ook geen zoetsappig lulverhaal, jij bent een godheid en moet regeren over sims die niet konden omgaan met de weelde. Je moet een held sturen die normale sims met een stevige hand kan regeren. Na een poosje spelen zelfs verschillende helden, aan het eind zelfs 10!


Heb je het spel uitgespeeld? (Ja, het kan nu!) Dan kun je gewoon weer opnieuw beginnen. Weer dezelfde quests, het enige is: hoe zou je de quest spelen met de tovenaar? Is dit gewoon luiheid van EA of is het een nuttig replayelement? Elke speler zal daar anders over denken, dus dat mag jij zelf ervaren.

Qua uitdaging hebben we dus gelijk een minpunt te pakken. Waar je in de eerste Sims-game echt op de condities van je karakter (energie, honger, hygiëne enz.) moest letten, hoef je in deze game alleen maar je energie en eetlust in de gaten te houden. Een stuk minder uitdagend dus! Wel is er een concentratiebalk toegevoegd die zowel positief als negatief kan worden. Honger en moeheid hebben dus een negatief gevolg op deze balk. Ook “het gebrek” dat je aan het begin van het spel hebt gekozen zal invloed op je concentratie hebben.


Je kan ook zelf uitmaken of je homo of hetero bent. Voor de goede orde: de bovenste is een vrouw en de onderste is een man.

Duurdere spullen kunnen dus niets uitmaken voor je hygiëne, maar gelukkig is het wel goed voor je concentratie, anders zou je die spullen voor niets kopen! Je wordt ook erg beperkt in het bouwen. Het blijft bij behangetjes en vloertegels, als je dus dacht dat je je eigen droomkasteel kan maken kom je bedrogen uit. Je kunt beter kiezen voor wat leuke downloads via De Sims 3 Exchange of De Sims 3 Store. Met name de Castle-set, de Regal Living-set, de Gothique-set en de Faire Folk Life-set passen binnen het Middeleeuwse thema.

Aan de interface kan ook nog wel wat gebeuren! Het is ronduit gezegd rommelig. Je kan niet filteren op je voorwerp dat je moet hebben en je verzamelt door de tijd heen nogal wat. Ook is het pipetje veranderd in een stempeltje, dit is al helemaal onlogisch! Alsof er in de middeleeuwen geen pipetjes waren. Alle die-hard simsspelers zijn aan het pipetje gewend, dus waarom een stempeltje?

Met De Sims Middeleeuwen heeft EA geprobeerd een goed verkopende variatie te maken op de De Sims-serie. Hoewel dat qua geld wel goed gelukt is, heeft deze game verschillende minpuntjes. Het zal de gemiddelde simsspeler wel zoet houden, maar juist de simsspeler die een huis wil bouwen en een gezin wil verzorgen zal zich moeten helpen met kastelensets in de Simsstore en Sims Exchange.

Pluspunten:
+ Je speelt De Sims Middeleeuwen niet snel uit
+ Grafisch is de game geweldig
+ Eindelijk een verhaal
+ Simshumor

Minpunten:
+ Eentonig
+ Rommelige interface
+ Geen bouwmodus

Laat een reactie achter »